Zdejmowanie simlocka z Mellem Siedlce jest proste

Skoro tu jesteś, to na pewno znasz już wiele zalet jakie niesie ze sobą posiadanie odblokowanego telefonu i możliwe, że też chcesz taki posiadać. Zdejmowanie simlocka jest bardzo proste i zazwyczaj wystarczy wpisać w telefon specjalny kod. To, jak i wiele innych usług wykonamy w naszym serwisie Mellem – co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić przeczytasz na stronie głównej Mellem.pl (naprawa komputerów, itp.).

Telefon jest już odblokowany czy zdejmowanie simlocka jest konieczne?

Od sprawdzenia tego zacznij, bo jest duża szansa, że Twój telefon jest już odblokowany nawet jak kupiłeś go od operatora. Obecnie w Polsce operatorzy dostarczają nowe telefony bez blokady SIM, dlatego zdejmowanie simlocka nie jest konieczne. Wyjątkiem jest firma Orange, w telefonach od której najczęściej natkniesz się na założoną blokadę. Oczywiście nie każdego stać na nowy telefon i często korzystniej jest kupić kilkuletni smartfon, który będzie miał wszystkie potrzebne funkcje, a jego cena będzie dużo niższa. Przed zakupem sprawdź czy taki telefon nie ma blokady SIM, bo kilka lat temu w Polsce występowały one częściej.

Zdejmowanie simlocka przez Twojego operatora

Zazwyczaj jest to najlepszy sposób na zdejmowanie simlocka, a działa to tak: mówisz swojemu operatorowi (dostawcy usług telefonii komórkowej), że chcesz, aby odblokował Twój telefon, a on daje Ci specjalny kod, który zrobi to dla Ciebie. W momencie włożenia do telefonu karty SIM od innego operatora zostaniesz zapytany o podanie tego kodu. Wpisz go i Twoja nowa karta SIM powinna być rozpoznawana (czasem wymagane jest dodatkowo ponowne uruchomienie telefonu). Wymagane będzie również wprowadzenie do telefonu ustawień sieci od nowego operatora (ustawienia APN), ale na szczęście zazwyczaj są one do Ciebie przysyłane SMSem i wystarczy jedno kliknięcie, aby wszystko działało poprawnie. Jeśli masz z tym kłopot udaj się do najbliższego punktu swojego nowego operatora, a tam zrobią to za Ciebie. Pamiętaj, że jeżeli wszystko działa poprawnie nie musisz nic przestawiać. Cały proces jest bardzo prosty.

Czy operator zawsze zgadza się na zdejmowanie simlocka?

Twój operator może również nie zgodzić się na odblokowanie telefonu. Każdy operator na świecie ma swoje własne zasady kto 'kwalifikuje’ się do uzyskania kodu odblokowującego i jeśli wziąłeś telefon na raty mogą nie zechcieć dać Ci go. Zazwyczaj jednak powinieneś opłacać rachunki w terminie, użytkować telefon przez określony okres czasu i mieć powód, dla którego chcesz odblokować telefon. Niestety operatorzy mają dużą władzę nad tą decyzją, ale istnieje inny sposób. Zawsze istnieje inny sposób 🙂

Zdejmowanie simlocka przez niezależny serwis

Istnieją serwisy, które kupują kody odblokowujące w ilościach hurtowych od operatorów, a później odsprzedają użytkownikom – np. nasz serwis Mellem, na którego stronie się znajdujesz. Odblokowanie telefonu odbywa się w ten sam sposób, jakbyś robił to przez swojego operatora. Skontaktuj się z nami, opłać koszt odblokowania – zazwyczaj od 30zł do 60zł – a wtedy wyślemy do Ciebie kod. włóż swoją nową kartę SIM i wpisz otrzymany kod odblokowujący. Zdejmowanie simlocka z telefonów zakupionych poza granicami Polski również wykonamy dla Ciebie w naszym serwisie Mellem.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *