Konsole do gier podłączane do telewizora również wymagają opieki. Bazując na zdobytym doświadczeniu zapewniamy Cię, że każde urządzenie, które było użytkowane ponad 5 lat i nie było chociaż raz wyczyszczone w środku jest na dobrej drodze do awarii. Konsole do gier to takie małe odkurzacze, które zasysają do wnętrza pyłki z otoczenia. Z czasem wpływa to na głośniejszą pracę urządzenia, ponieważ zabrudzoe elementy nie są już tak wydajne i temperatury we wnętrzu konsoli są wyższe. Prowadzi to na przykład do uszkodzeń ukłdów BGA. Innego typu podzespołami są lasery, które po kilku latach zużywają się i należy je wymienić, aby móc dalej wygodnie użytkować konsolę.

Naprawa konsol MELLEM Siedlce

Większość napraw związanych z wymianą podzespołów w konsoli wykonujemy w serwisie w Siedlcach, jednak niektóre naprawy – jak na przykład przelutowanie układu BGA – zlecamy współpracującemu z nami serwisowi zewnętrznemu posiadającemu specjalistyczne maszyny do każdego rodzaju konsoli. Rozwiązanie to jest dla Ciebie wygodne, bo nasz lokalny serwis w Siedlcach będzie służył Ci pomocą przez cały okres obowiązywania gwarancji. Jedyną wadą jest to, że na naprawę konsoli poczekasz zazwyczaj 7 dni, chociaż zdarzyło się też, że czas oczekiwania wydłużył się do 21 dni. Miej tego świadomość decydując się na naprawę w serwisie Mellem Siedlce.

Naprawa konsol. Co robimy?

– Reballing układu graficznego (od 300zł)
Gdy podczas grania na ekranie widoczne są czarne lub kolorowe kropki. Może widzisz dziwne linie przez cały ekran, artefakty? Po uruchomieniu konsoli brak obrazu.

– Pełne czyszczenie konsoli i zmiana past termoprzewodzących (od 120zł)
Zauważyłeś, że konsola pracuje dużo głośniej niż w czasie, gdy ją zakupiłeś? Może nadszedł czas na czyszczenie zanim coś się uszkodzi?

– Wymiana lasera/napędu Blu-Ray (od 200zł)
Konsola nie reaguje na włożoną płytę z grą. Gra się zacina. Po włożeniu płyty do napędu pojawia się komunikat – otwórz napęd. Konsola nie chce wysunąć tacki napędu. Brak reakcji na naciśnięty guzik otwierania napędu. W tych sytuacjach pomoże ta naprawa.

Nie naprawiamy padów i ładowarek! Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowego, to sprowadzimy dla Ciebie odpowiednie urządzenie.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami już dziś!