Konsole do gier podłączane do telewizora również wymagają opieki. Bazując na zdobytym doświadczeniu zapewniamy Cię, że każde urządzenie, które było użytkowane ponad 5 lat i nie było chociaż raz wyczyszczone w środku jest na dobrej drodze do awarii. Konsole do gier to takie małe odkurzacze, które zasysają do wnętrza pyłki z otoczenia. Z czasem wpływa to na głośniejszą pracę urządzenia, ponieważ zabrudzone elementy nie są już tak wydajne i temperatury we wnętrzu konsoli są wyższe. Prowadzi to na przykład do uszkodzeń układów BGA. Innego typu podzespołami są lasery, które po kilku latach zużywają się i należy je wymienić, aby móc dalej wygodnie użytkować konsolę.

Naprawa konsol MELLEM Siedlce

Jako, że konsole stają się coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane technicznie, również i ceny napraw są coraz wyższe. Czas naprawy zależy od modelu konsoli i dostępności części zamiennych – zazwyczaj od 2 do 14 dni. Dbaj o swoją konsolę PlayStation lub Xbox i serwisuj ją regularnie. Konsola do gier to mały odkurzacz i dlatego należy serwisować ją regularnie usuwając nagromadzony kurz i osady z wnętrza i wymieniając pastę termoprzewodzącą na głównym rdzeniu, aby się nie przegrzała. Dbając o konsolę zwiększamy jej niezawodność i ewentualna droga naprawa nie będzie wymagana. Regularne serwisowanie powinno odbywać się co około 2 lata.

Naprawa konsol. Co robimy?

– Reballing układu graficznego (od 300zł)
Gdy podczas grania na ekranie widoczne są czarne lub kolorowe kropki. Może widzisz dziwne linie przez cały ekran, artefakty? Po uruchomieniu konsoli brak obrazu.

– Pełne czyszczenie konsoli i zmiana past termoprzewodzących (od 120zł)
Zauważyłeś, że konsola pracuje dużo głośniej niż w czasie, gdy ją zakupiłeś? Może nadszedł czas na czyszczenie zanim coś się uszkodzi?

– Wymiana lasera/napędu Blu-Ray (od 200zł)
Konsola nie reaguje na włożoną płytę z grą. Gra się zacina. Po włożeniu płyty do napędu pojawia się komunikat – otwórz napęd. Konsola nie chce wysunąć tacki napędu. Brak reakcji na naciśnięty guzik otwierania napędu. W tych sytuacjach pomoże ta naprawa.

– Naprawa padów do konsoli Xbox/PlayStation (od 80zł)
W kontrolerze zacinają się przyciski lub wcale nie reagują? Pad nie ładuje się? W większości przypadków możemy to naprawić. Jeśli masz usterkę pada masz 3 rozwiązania: kupić nowy oryginalny lub kupić nowy zamiennik z serwisu aukcyjnego/ogłoszeniowego, lub naprawić swój u nas za ułamek ceny nowego pada. Zapraszamy!

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowego, to sprowadzimy dla Ciebie odpowiednie urządzenie.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami już dziś!