Konsole do gier podłączane do telewizora również wymagają serwisowania. Bazując na zdobytym doświadczeniu zapewniamy Cię, że każde urządzenie, które było użytkowane przez 5 lat i nie miało przynajmniej raz wymienionej termopasty i przeprowadzonej konserwacji układu chłodzenia jest na dobrej drodze do awarii. Konsole do gier to takie małe odkurzacze, które zasysają do wnętrza pyłki z otoczenia. Gromadzą się tam kłębki kurzu, co z czasem wpływa to na głośniejszą pracę urządzenia, ponieważ powietrze nie może wydajnie wydostać się na zewnątrz i temperatury we wnętrzu konsoli są wyższe. Prowadzi to do uszkodzeń układów, wentylatora, laminatu płyty głównej, itp. Innego typu podzespołami są napędy płyt i znajdujące się w nich lasery, które po kilku latach zużywają się i należy je wymienić, aby móc dalej wygodnie użytkować konsolę. Gdy napęd płyt odmówi posłuszeństwa to nadal można grać w gry pobrane na dysk z internetu.

Naprawa serwis konsol Playstation PS4 Ps5 Xbox One S Series X – MELLEM Siedlce

Konsole stają się coraz mocniejsze i co za tym idzie są bardziej skomplikowane i zaawansowane technicznie. Nie da się „w chwilę” postawić diagnozy i wyeliminować usterki. Czas naprawy zależy od modelu konsoli i dostępności części zamiennych – zazwyczaj od 2 do 14 dni. Przed przeprowadzeniem naprawy ustalimy z Tobą jej cenę. Dbaj o swoją konsolę PlayStation (PS4 PS5) lub Xbox (One S X Series X). Konsola do gier to mały odkurzacz i dlatego należy serwisować ją regularnie usuwając nagromadzony kurz i osady z wnętrza, i wymieniając pastę termoprzewodzącą na głównym rdzeniu, aby się nie przegrzała i nie uszkodziła. Dbając o konsolę zwiększamy jej niezawodność i ewentualna droga naprawa nie będzie wymagana. Regularny serwis powinien odbywać się co około 2 lata. Zauważysz różnicę, bo konsola zacznie ciszej pracować i wszystkim w domu będzie żyło się lepiej.

Naprawa serwis konsol PS4 Ps5 Xbox Series X. Co robimy?

– Reballing układu graficznego (od 300zł)
Gdy podczas grania na ekranie widoczne są czarne lub kolorowe kropki. Może widzisz dziwne linie przez cały ekran, artefakty? Po uruchomieniu konsoli brak obrazu.

– Pełne czyszczenie konsoli i zmiana past termoprzewodzących (od 120zł)
Zauważyłeś, że konsola pracuje dużo głośniej niż w czasie, gdy ją zakupiłeś? Może nadszedł czas na czyszczenie zanim coś się uszkodzi?

– Wymiana lasera/napędu Blu-Ray (od 200zł)
Konsola nie reaguje na włożoną płytę z grą. Gra się zacina. Po włożeniu płyty do napędu pojawia się komunikat – otwórz napęd. Konsola nie chce wysunąć tacki napędu. Brak reakcji na naciśnięty guzik otwierania napędu. W tych sytuacjach pomoże ta naprawa.

– Naprawa padów do konsoli Xbox/PlayStation (od 80zł)
W kontrolerze zacinają się przyciski lub wcale nie reagują? Pad nie ładuje się? W większości przypadków możemy to naprawić. Jeśli masz usterkę pada masz 3 rozwiązania: kupić nowy oryginalny lub kupić nowy zamiennik z serwisu aukcyjnego/ogłoszeniowego, lub naprawić swój u nas za ułamek ceny nowego pada. Zapraszamy!

W sprzedaży dostępne są pady nowe i używane.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami już dziś!