Odzyskiwanie danych z telefonu android, karty SD, uszkodzonego dysku, pendrive – tym się zajmujemy – MELLEM Siedlce.

Doświadczenie, niezawodność, zaufanie!

Awaria dysku twardego? Awaria systemu? Straciłeś swoje dane? Nie martw się. Możemy pomóc!

MELLEM to firma, która oferuje niezrównane usługi odzyskiwania danych współpracując z najlepszymi laboratoriami w Polsce. Posiadamy również drugą placówkę w Toruniu gdzie możesz dostarczyć swoje urządzenie. Co to oznacza? Mieszkając poza obszarem największych miast w Polsce możesz dostarczyć swoje urządzenie do jednego z naszych punktów, jak również odebrać je z niego. Jest to dla Ciebie duża wygoda, ponieważ nie musisz zajmować się bezpiecznym przygotowaniem urządzenia do transportu. My zrobimy to za Ciebie! Natychmiast, po analizie urządzenia przez specjalistów z laboratorium, otrzymasz szczegółowy raport. Będą w nim przedstawione realne szanse na odzyskanie danych, a także sposób i koszt postępowania. Dopiero wtedy zadecydujesz czy mają zostać przeprowadzone kolejne kroki procesu odzyskiwania danych.

Odzyskujemy dane ze wszystkich możliwych urządzeń. Świadczymy usługi dla konsumentów, małych firm, dużych korporacji, a nawet organów ścigania. Utrata danych nigdy nie występuje w dogodnym czasie i zawsze jest nieoczekiwana. W konsekwencji objawia się to stresem w życiu rodzinnym i w pracy wspinając się po szczeblach kariery. Doskonale to rozumiemy i zrobimy wszystko co możliwe, aby odzyskać Twoje rodzinne zdjęcia, dokumenty finansowe lub firmowe bazy danych.

Czy da się odzyskać Twoje dane?

Odzyskiwanie danych jest procesem bardzo skomplikowanym i wymaga dużej wiedzy, doświadczenia i precyzji. W przypadku utraty bardzo ważnych danych, istotne jest abyś wybrał renomowaną i doświadczoną firmę zajmującą się odzyskiwaniem danych. Maksymalizujesz w ten sposób szanse na odzyskanie ich wszystkich. Możesz polegać na naszych inżynierach, którzy odzyskają Twoje dane szybkim i najsprawniejszym sposobem.

Zespół specjalistów, który będzie zajmował się Twoimi danymi specjalizuje się w następujących dziedzinach. Odzyskiwanie danych z:
– uszkodzonego dysku twardego Seagate, Samsung, Western Digital, Toshiba, Maxtor i Fujitsu
– zewnętrznych dysków twardych, takich jak: Western Digital MyBook, Lacie, Seagate Free Agent
– macierzy RAID serwerów DELL, HP, IBM, NAS, SAN i niestandardowych macierzy pamięci masowej
– pamięci typu NAND: pendrive USB, karty SD i dysków SSD
– telefonów i smartfonów, włączając w to uszkodzenia mechaniczne i urządzenia po zalaniu, pożarze. Iphone, Samsung, każdy telefon Android.

Co mamy do zaoferowania?

– dostęp do w pełni wyposażonego laboratorium
– laboratorium ma zabezpieczenia, tj. kamery, kontrolę dostępu, czujniki ruchu, itp.
– dostęp do Twoich danych mają wyłącznie przypisani do naprawy inżynierowie
– wykorzystanie najnowszych technologii
– bardzo dokładne sprawdzanie nośników, aby dostarczyć Ci najlepszy możliwy efekt

Czemu wybrać odzyskiwanie danych z MELLEM?

– Przede wszystkim wciąż ulepszamy wykorzystywane technologie, aby być najlepiej wyposażonym laboratorium w kraju
– Pracujemy ciężko, aby zagwarantować jak najwyższą szansę na odzyskanie Twoich danych. Dbamy o naszą reputację i dbamy o naszego klienta!

 

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku SSD

Dyski SSD stają się coraz bardziej popularne w Polsce i możemy odzyskać dane z dysków SSD pochodzących od każdego producenta. Nie ma to znaczenia czy ważne dane, jak dokumenty lub zdjęcia, zostały przypadkowo skasowane, utracone w procesie formatowania dysku, czy po prostu dysk SSD nie działa poprawnie i nie jest rozpoznawany przez Twój komputer. Większość awarii SSD spowodowanych jest przez nieprawidłowe działanie wewnętrznego kontrolera lub przez elektroniczne uszkodzenie płytki drukowanej. W znakomitej większości przypadków oprogramowanie do odzyskiwania danych nie będzie w stanie nic odzyskać ze względu na fizyczne uszkodzenie dysku SSD i jego komponentów.
Stosowane przez nas techniki pozwalają nam wyodrębnić dane bezpośrednio z układów pamięci NAND, a tym samym odzyskać dane z wysokim wskaźnikiem powodzenia.

Udało nam się pomyślnie odzyskać dokumenty finansowe, filmy i kolekcje zdjęć dla fotografów, studentów i nauczycieli, a nawet dla organów ścigania.

Zadzwoń lub napisz do nas już teraz, abyśmy mogli pomóc Ci w sprawnym odzyskaniu Twoich utraconych danych!

MELLEM może z powodzeniem odzyskać dla Ciebie dane ze wszystkich dysków SSD, włączając w to dyski od następujących producentów: ADATA, Corsair, Crucial, Fusion I/O, Intel, Kingston, SanDisk i wielu innych.

Co to właściwie jest dysk SSD i jak on działa?

Pisaliśmy już o tym w naszym artykule o rodzajach dysków SSD, ale dla przypomnienia w skrócie wygląda to następująco.

Dyski SSD w takiej czy innej formie istniały od lat pięćdziesiątych, ale nie weszły na rynek do wczesnych lat dziewięćdziesiątych, kiedy to M-Systems przedstawiło pierwszy SSD. Technologia jest bezpośrednim następcą elektromagnetycznych dysków twardych.

W przeciwieństwie do ich odpowiedników, dyski SSD nie posiadają elementów ruchomych, co czyni je lżejszymi, bardziej energooszczędnymi i bardziej odpornymi na wstrząsy. Dodatkowo są bardzo podobne do kart SD, ponieważ mają z nimi wiele wspólnych komponentów i przechowują dane w ten sam sposób.

Zwykle składają się z elektronicznej płyty drukowanej (PCB – Printed Circuit Board) z kilkoma elementami SMD (surface-mounted device) zamontowanymi do płyty. Najważniejszymi z tych komponentów są układy NAND i chip kontrolera. Chip NAND jest miejscem, w którym fizycznie znajdują się Twoje dane w formie cyfrowej (postać zer i jedynek). Chip kontrolera może być uważany za mózg SSD i ma kontrolę nad dostępem i przesyłaniem danych ‘do’ i ‘z’ chipu NAND.

Aby lepiej zrozumieć złożoność odzyskiwania danych z dysków SSD i innych urządzeń wykorzystujących technologię NAND, należy zrozumieć, że chipy kontrolera używają skomplikowanych algorytmów do przechowywania danych w rzeczywistym układzie (chipie) NAND. Dostępnych jest wiele kontrolerów pamięci masowej i nawet jeszcze większa różnorodność ich konfiguracji, co może dodatkowo komplikować proces odzyskiwania danych.

Dlatego, jeżeli chcesz mieć dużą szansę powodzenia takiego procesu, rekomendujemy zgłoszenie się do nas. Dokładnie przeszkoleni specjaliści zrobią wszystko co możliwe, aby odzyskać wszystkie lub przynajmniej większość z Twoich utraconych danych z dysków SSD i innych urządzeń.

Nasza zaleta?

Posiadamy duże doświadczenie, działamy szybko, dostarczamy odzyskane dane na czas, niezawodnie i w przystępnej cenie.

Dodatkowo zapewniamy, że gdyby doszło do sytuacji, że nie odzyskasz żadnych danych nie poniesiesz żadnych kosztów!

 

Odzyskiwanie danych z urządzeń Apple

Utraciłeś dane na urządzeniu Apple z systemem operacyjnym Mac? Możemy Ci pomóc!

Nasi inżynierowie mają doświadczenie w odzyskiwaniu danych z różnych systemów przechowywania danych od Apple. Możemy pomóc Ci w odzyskaniu danych z Twojego urządzenia: Apple MacPro, MacBook, Mac Book Pro, MacBook Air, MacMini, iMac, G5, iPhone i iPad. Wszystkie systemy Mac używają systemu plików HFS+, podczas gdy MacOS High Sierra wprowadził APFS (Apple File System) do komputerów Mac. APFS zastąpił Mac OS Extended (HFS+) jako domyślny system plików dla wszystkich urządzeń z pamięcią flash i dzięki naszym specjalistycznym technikom możemy odzyskać dane ze specyficznego systemu plików Apple.

Support Apple nie może pomóc? Inne firmy na rynku nie pomogły? Wciąż jest nadzieja! Zapraszamy do kontaktu. Nieustannie nasz doświadczony zespół jest gotowy pomóc Ci w odzyskaniu Twoich utraconych danych – niezawodnie, szybko i bezpiecznie.

Kilka sytuacji, w których oferujemy pomoc:
– Dysk twardy / SSD w komputerze Mac jest uszkodzony
– iPhone lub iPad był zanurzony w wodzie
– Twoje urządzenie nie włącza się
– przypadkowo usunąłeś plik z dowolnego urządzenia Apple
– uszkodzona kopia zapasowa time capsule

 

Odzyskiwanie danych z dysków Western Digital

Western Digital to amerykańska firma zajmująca się magazynowaniem danych w komputerach i jeden z największych producentów dysków twardych na świecie. WD produkuje dyski twarde od końca lat 80’ i jest jednym z dominujących producentów dysków twardych w dzisiejszych czasach. Wyprodukowali oni dyski IDE, SATA, SCSI i SAS. Dzięki temu mają duży udział zarówno w rynku dysków dla konsumentów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw.

Nowoczesne dyski twarde Western Digital używają MCU (microcontroller unit, czyli po polsku mikrokontroler) lub procesora, aby kontrolować funkcjonalność i zachowanie dysków twardych. MCU jest rdzeniem płytki drukowanej (PCB) w dyskach twardych Western Digital.

Nasi inżynierowie, zajmujący się odzyskiwaniem danych od wielu lat, odzyskali z powodzeniem dane z wielu dysków Western Digital.

 

Odzyskiwanie danych z dysków Seagate

Seagate jest firmą założoną w Stanach Zjednoczonych, która zajmuje się magazynowaniem danych. Zarejestrowana w 1978 roku jako Shugart Technology. Dzisiaj Seagate jest jedną z głównych firm produkujących dyski twarde. Poprzez przejęcie firm Maxtor [2006] i Samsung [2011] (oddziału produkującego dyski twarde) Seagate stała się liderem w dziedzinie rozwiązań przechowywania danych dla konsumentów i przedsiębiorstw. Wyprodukowali dyski twarde IDE, SATA, SCSI i SAS.

W 2008 roku Seagate drastycznie przebudował swoją architekturę dysków twardych SATA z poprzednich dysków typu Barracuda na nową architekturę F3, która zawierała znacznie zmienioną mikro architekturę podobną do tej używanej w ich dyskach SCSI.

Odzyskiwanie danych z dysków Seagate jest z nami możliwe niezależnie od tego czy posiadasz starszy dysk w architekturze Barracuda, nowej generacji F3, Cheetach SCSI czy SAS. Posiadamy doświadczenie i technologię, która pomoże w prostszych i bardziej złożonych przypadkach odzyskiwania danych.

Kilka z uszkodzeń jakie występują w nowoczesnych dyskach Seagate to uszkodzenia:
– płytki drukowanej (PCB)
– HSA (Head Stack Assembly)
– przedwzmacniacza (preamplifier)
– oprogramowania sprzętowego
– zablokowana ‘spindle’
– wygięty ‘spindle’

 

Odzyskiwanie danych z dysków Hitachi

Hitachi to producent dysków, który produkuje dyski IDE, SATA, SCSI i SAS. Różne architektury dysków, tj. Ultrastar, Deskstar i Travelstar są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, a także są popularne w laptopach i zewnętrznych obudowach dysków twardych. Najważniejsze daty w istnieniu firmy to 2003 rok. Wtedy Hitachi Global Storage Technologies zakupiło oddział dysków twardych IBM i połączyła dwie technologie, aby produkować współczesne dyski Hitachi. W dniu 8go Marca 2012 Hitachi Global Technologies została przejęta przez Western Digital.
Odzyskiwanie danych z uszkodzonych dysków Hitachi to dla nas codzienność. Nasi wykwalifikowani inżynierowie odzyskują dane z wadliwych lub uszkodzonych dysków Hitachi. Napędy te posiadają mikrokod w chipie ROM (pamięci tylko do odczytu). Dodatkowo przechowują one dane konfiguracyjne w NV-RAM oraz w specjalnym ‚magazynie’ na talerzach dysków twardych. Jest potrzebny specjalistyczny sprzęt, aby uzyskać dostęp i zmodyfikować te informacje.

Dyski Hitachi, mogą przestać poprawnie funkcjonować z powodu uszkodzeń komponentów na płycie drukowanej, uszkodzeń oprogramowania układowego, a także uszkodzenia głowic zapisu/odczytu, które często powodują znany klikający dźwięk.

Możemy dla Ciebie w szybki sposób odzyskać dane z dysków Hitachi, dzięki zgromadzonemu przez lata doświadczeniu.

 

Odzyskiwanie danych z serwerów i macierzy RAID

Dzięki inwestycji w specjalne badania i rozwój możemy dla Ciebie odzyskać dane z serwerów używanych przez większe firmy. Mamy bardzo wysoki wskaźnik sukcesu w odzyskiwaniu danych z uszkodzonych serwerów.
Możemy pomóc Ci w odzyskaniu danych z uszkodzonych macierzy RAID spowodowanych awarią kontrolera, awarii kilku napędów, usunięciem danych, awarią zasilania, nieudaną próbą odbudowy macierzy i innymi. Dostarcz do nas swoje urządzenie, przeanalizujemy je i wyjaśnimy dla Ciebie proces i koszt naprawy.

Nierzadko nasi specjaliści odzyskują dane wtedy, kiedy inni zawiedli. Nie ma znaczenia jaki poziom RAID posiadasz, jaki występuje kontroler, czy jaka została zastosowana architektura RAID.