Podłączasz ładowarkę do prądu, tą do laptopa i nie możesz go włączyć? Przyczyn takiego zachowania urządzenia może być wiele, ale dwie najczęstsze i najprostsze do zdiagnozowania to: uszkodzona ładowarka i uszkodzone gniazdo ładowania w laptopie. Czy wymiana gniazda ładowania pomoże? Co zrobić gdy wystąpi taki problem?

Uszkodzona ładowarka – naprawa

Zazwyczaj ładowarka jest uszkodzona, gdy po podłączeniu laptopa do sieci elektrycznej nie zapalają się na nim żadne diody, włącznie z tą odpowiedzialną za wkazywanie ładowania baterii. Nową ładowarkę w prosty sposób zakupisz u nas w MELLEM. Nie posiadamy wszystkich dostępnych ładowarek w naszej siedzibie, ponieważ jest ich zbyt wiele rodzajów, ale jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nowej do swojego laptopa, to czas oczekiwania na nią wyniesie do 3 dni roboczych. Będziesz mógł ją odebrać w naszym serwisie lub na życzenie dostarczymy ją dla Ciebie pod wskazany adres! Proste, prawda? Średnie ceny nowych bardzo dobrej jakości ładowarek do laptopów zawierają się w przedziale 70zł – 150zł.

Wymiana gniazda ładowania w laptopie – naprawa

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia gniazda ładowania w laptopie jest jego upadek lub zwarcie spowodowane przez wadliwą instalację elektryczną lub korzystanie z uszkodzonej ładowarki. Odradzamy korzystanie z ładowarek, w których uszkodzeniu uległa izolacja kabli. Gdy dojdzie do zwarcia w najlepszym wypadku uszkodzeniu ulegnie wyłącznie gniazdo ładowania, ale częściej zdarza się, że uszkodzeniu ulegają wszystkie podespoły laptopa (tj. procesor, karta graficzna, płyta główna). Sam odpowiedz sobie na pytanie czy warto dłużej odwlekać zakup nowej ładowarki i narażać swój portfel na dużo większy wydatek.

Przy takim uszkodzeniu diagnoza i naprawa nie jest prosta jak w przypadku wymiany ładoarki. Aby zdiagnozować czy uszkodzeniu uległo gniazdo należy najpierw rozebrać całego laptopa. Gniazdo zawyczaj przylutowane jest do płyty głównej, więc jego wymiana wymaga czasu i odpowiednich umiejętności. Ceny i rodzaje gniazd są różne, dlatego też koszt jego wymiany jest uzależniony od modelu laptopa. Standardowy koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie (gniazdo + usługa) w naszym serwisie MELLEM to obecnie 80zł. Istnieją też trudno dostępne i drogie gniazda, których wymiana może kosztować nawet 200zł.

Wymiana gniazda ładowania w tablecie i telefonie – naprawa

Zajmujemy się również naprawą gniazd ładowania w tabletach i telefonach komórkowych. Są to urządzenia bardzo niewielkich rozmiarów i dlatego jeżeli gniazdo zostanie wyrwane z płyty głównej uszkadzając ją, wtedy zalecamy zakup nowej płyty głównej do urządzenia. W sytuacji, gdy uszkodzeniu uległo wyłącznie gniazdo zasilania, to standardowy całkowity koszt naprawy w naszym serwisie na dzień dzisiejszy jest w przedziale 90zł – 100zł, w zależności od ceny i dostępności gniazda, a także od budowy urządzenia.

Jeśli masz pytanie odnośnie kosztu wymiany gniazda zasilania lub ceny ładowarki do swojego laptopa skontaktuj się z nami, a bezpłatnie otrzymasz wycenę naprawy. Serwis MELLEM naprawia również inne usterki w komputerach, laptopach, tabletach i telefonach. Zapraszamy do kontaktu.

Naprawiamy urządzenia również wysyłkowo – dowiedz się więcej.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *