Od czasu do czasu świeża instalacja systemu Windows jest konieczna. Gratuluję wszystkim, którzy mają system na swoim komputerze ponad 3 lata i jeszcze są w stanie z niego komfortowo korzystać. Wykorzystując komputer lub laptop do wielu zadań po jakimś czasie zauważymy, że zaczyna on wolniej działać i pojawiają się komunikaty o błędach. Najskuteczniejszym sposobem na ich wyeliminowanie jest instalacja systemu Windows od nowa. Znajdujesz się na stronie firmy Mellem Siedlce – naprawianie komputerów i laptopów to nasza specjalność. Zainstalujemy i skonfigurujemy dla Ciebie system operacyjny.

Dlaczego lepsza jest świeża instalacja systemu Windows niż upgrade?

Większość z maniaków komputerowych podziela wspólne zdanie, że powinno się instalować świeży system, niż ulepszać poprzedni do nowszej wersji. Jednak nowe wersje systemów operacyjnych, chcąc zminimalizować zamieszanie związane ze zmianą systemu, oferują przeniesienie Twoich starych plików, ustawień i programów wraz z ulepszeniem, ale to może czasem sprawić kłopoty.

Instalacja systemu Windows czy Upgrade

Dla mniej zaawansowanych użytkowników, upgrade (ulepszenie) brzmi jak najlepszy sposób instalacji. Na przykład w bardzo prosty sposób można ulepszyć Windows 7 do Windows 8. W teorii ulepszenie zaoszczędzi Ci czas, ponieważ nie będziesz musiał ponownie konfigurować systemu. W praktyce ulepszenie nie raz może sprawić problemy. Ulepszając nie dostajesz świeżej instalacji systemu Windows, ale swoje stare ustawienia i programy skopiowane na niego. Wszystkie 'śmieci’, niepotrzebne wpisy rejestru, pliki, których nie używałeś przez lata, itp., pozostaną w Twoim ulepszonym systemie. Również niektóre programy mogą być niekompatybilne i przestaną działać lub zostaną odinstalowane.

Instalacja systemu Windows 10 – jak?

Najnowszy Windows od Microsoft oznaczony numerkiem 10 coraz częściej można spotkać na komputerach i laptopach. Niedługo i ja zdecyduje się na zmianę z mojego Windows 8.1 🙂 Istnieje kilka sposobów na instalację systemu Windows 10 na komputerze i nadal jest możliwe dostanie na niego licencji za darmo.

  • Upgrade z Windows 7 lub 8 – Microsoft wciąż oferuje darmowe ulepszenie dla użytkowników korzystających z systemu Windows 7 i Windows 8. Wciąż także możesz zainstalować Windows 10 i wprowadzić numer licencji od Windows 7 lub 8 w jego instalatorze, aby otrzymać darmową licencję Windows 10. Gdy zainstalujesz ulepszenie raz, Twój komputer uzyskuje licencję Windows 10 na zawsze, która będzie od momentu ulepszenia przechowywana na serwerach Microsoftu.
  • Kup nowy PC z systemem Windows 10 – jeśli Twój komputer został zakupiony z preinstalowanym Windows 10, najprawdopodobniej ma on klucz licencyjny osadzony w jego UEFI firmware. Producent komputera zapłacił za licencję, a Ty możesz zainstalować Windows 10 bez podawania klucza. Instalator pobierze klucz z chipa płyty głównej.
  • Kup licencję Windows 10 – jeżeli składasz sam swój komputer i nie masz systemu operacyjnego, możesz zakupić najnowszą wersję od Microsoft.
  • Nie pozyskuj licencji – możesz także zainstalować Windows 10 na swoim komputerze bez wpisywania klucza produktu. Będzie Ci się wyświetlał komunikat o konieczności aktywowania produktu, ale będzie on wciąż w pełni użytkowy. Możesz zakupić licencję do niego bezpośrednio w sklepie w Windows 10. Jest to wygodne rozwiązanie, aby przetestować system Windows 10 na komputerze bez kupowania go.

Instalacja systemu Windows – MELLEM Siedlce

W naszym serwisie Mellem w Siedlcach zajmujemy się instalowaniem i naprawianiem systemów operacyjnych – konfigurowanie, uaktualnianie sterowników, usuwanie wirusów i malware, itp. Jeżeli uważasz, że nie jesteś w stanie komfortowo korzystać z komputera zgłoś się do nas. Ponowna instalacja systemu Windows może rozwiązać problem, a jeżeli nie, to doradzimy co należy zrobić. Skontaktuj się z nami już dziś!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *