Serwis komputerowy MELLEM dziś radzi.

Wiele osób mnie pyta: „co mam zrobić gdy mój laptop:
głośno pracuje,
przegrzewa się,
przycina się i zaczyna wolno pracować”.
Na wszystkie powyższe problemy zazwyczaj wystarcza jedno rozwiązanie. Jest nim czyszczenie laptopa z kurzu i osadów, a także wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze. Inne naprawy również wykonasz w naszym serwisie Mellem.

Serwis komputerowy – jak może Ci pomóc?

czyszczenie komputera serwis komputerowy Siedlce MellemLaptopy ze względu na swoje niewielkie rozmiary muszą zmieścić wiele elementów na niewielkiej przestrzeni w ich wnętrzu. Miniaturyzacja i ich bliskie położenie powoduje zwiększone wydzielanie ciepła w porównaniu do komputerów stacjonarnych. Jest to powód, dla którego bardzo ważne jest zadbanie o porządek we wnętrzu laptopa.

Kurz gromadzi się na wszystkich podzespołach, a w szczególności na radiatorze i wentylatorze. Są to elementy, przez które nieustannie przepływa powietrze. Gdy po długim użytkowaniu laptopa uzbiera się na tych dwóch elementach warstwa kurzu, wtedy mniej ciepłego powietrza może wydostać się na zewnątrz obudowy i powoduje to nadmierne przegrzewanie się laptopa. Czujniki umieszczone na płycie głównej, procesorze i karcie graficznej wykrywając wyższą temperaturę tych podzespołów podkręcają obroty znajdujących się na nich wentylatorów. W ten właśnie sposób laptop po pewnym czasie zaczyna głośniej pracować.

A dlaczego warto wymienić pastę termoprzewodzącą?

czyszczenie komputera siedlce laptop czysty Pewnie niewielu z Was wie, że na procesorze znajduje się cienka warstwa pasty termoprzewodzącej, która odpowiada za lepsze odprowadzanie ciepła wypełniając niewielkie nierówności np. pomiędzy procesorem a przymocownym do niego radiatorem. Ma ona bardzo dobre właściwości termoprzewodzące. Z czasem jednak je traci. Czas ten uzależniony jest między innymi od tego do jakich temperatur rozgrzewamy nasz procesor.

Kiedy wymienić pastę termoprzewodzącą?

Jeśli gramy w wymagające gry lub przeprowadzamy na komputerze skomplikowane obliczenia, to jego podzespoły będą nagrzewać się bardziej. Pasta będzie również narażona na wyższe temperatury. Ze względu na wysokie temperatury szybciej straci swoje właściwości. Zastanawiacie się pewnie teraz ile czasu powinno upłynąć od wymiany do wymiany pasty termoprzewodzącej. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy lubią wymieniać ją raz na rok, ale to moim zdaniem są przypadki ekstremalne. Raz na dwa lata zalecam, a jeżeli ktoś nie wymieniał pasty termoprzewodzącej przez 5 lat, to bez względu na to do czego wykorzystywany był laptop nadszedł czas, aby ją wymienić. Pasta termoprzewodząca gdy jest nowa ma konsystencję podobną do np. pasty do zębów. Pod wpływem zużycia i wieku twardnieje i staje się jak taka twardsza kreda szkolna. W takim stanie nie przewodzi już ciepła tak jak powinna i bardzo ciężko ją usunąć z wewnętrznych elementów laptopa.

Czyszczenie laptopów – serwis komputerowy

Serwis komputerowy Mellem Siedlce niedługo będzie świętował swoje drugie urodziny. Od momentu powstania firmy naprawiliśmy wiele urządzeń i możemy poszczycić się dużym gronem zadowolonych klientów. Zapraszamy wszystkich do wystawiania opinii tutaj po zakończonych naprawach, aby inni również mogli się dowiedzieć o jakości świadczonych usług przez serwis komputerowy MELLEM.

Odwiedzając serwis komputerowy Mellem Siedlce i oddając nam swoje urządzenie możesz mieć pewność, że przyjrzymy się dokładnie usterce i zaproponujemy optymalne rozwiązanie. Przedyskutujemy z Tobą możliwe rozwiązania.

Zapraszamy na czyszczenie i wymianę pasty termoprzewodzącej do Mellem. Skontaktuj się z nami już dziś!

Kategorie: Info

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *