Witam. Szukasz odpowiedzialnej i doświadczonej osoby, która zajmie się wizerunkiem Twojej firmy w internecie? Interesuje Cię marketing internetowy i związane z nim czynności SEO, czyli pozycjonowanie stron internetowych w najpopularniejszych wyszukiwarkach internetowych (w Polsce jest nią Google) oraz kampania reklamowa w Google lub na Facebooku?

 

Pozycjonowanie stron internetowych

Posiadając stronę internetową musisz zadbać, aby wyszukiwarki ją lubiły. W dzisiejszym świecie istnieje wiele wytycznych, które musi spełniać strona internetowa, aby została uznana za wartościową i przyjazną w obsłudze. Stosując się do norm sprawiasz, że wyszukiwarki zaindeksują Twoją stronę www – czyli pojawi się ona w wynikach wyszukiwania. Tworząc stronę internetową musisz  pamiętać, że wyszukiwarki to nie ludzie, a roboty. Przykładowo dla robota obrazek lub zdjęcie to ciąg zer i jedynek. Nie wie on co obrazek przedstawia, jeżeli nie dodasz do niego odpowiedniego opisu. Tak samo treść strony musi być odpowiednio uporządkowana. Im lepiej przestrzegasz reguł, tym roboty lepiej czytają Twoją stronę i potrafią dodać ją do odpowiedniej kategorii. Pozycjonowanie stron internetowych polega na ustawianiu jej parametrów w taki sposób, aby trafiała do właściwej grupy odbiorców.

 

Pozycjonowanie stron internetowych – od czego zacząć?

Przedstawię Ci ogólnie na czym to wszystko polega. Ceny zależą od tego na czym mamy pracować i jakie efekty mają zostać osiągnięte. Jeżeli wiesz już czego potrzebujesz zapraszam bezpośrednio do kontaktu. W tym artykule znajdziesz jedynie wytyczne i krótkie portfolio na dole strony.

  Na wstępie chcę również, abyś wiedział, że Mellem zajmuje się:

 • dobieraniem i sprzedażą domen dla biznesu – powiedz nam czym się zajmujesz, a pomożemy dobrać odpowiedni adres www za jak najniższą cenę i skonfigurujemy go dla Ciebie;
 • wybraniem i skonfigurowaniem właściwego hostingu dla Ciebie – od kilkudziesięciu złotych rocznie (hosting – miejsce dla Twojej strony w internecie).
 • tworzeniem stron internetowych (blog, sklep internetowy [e-commerce], strony dla firm i do użytku prywatnego) – już od 500zł netto

 

pozycjonowanie stron internetowych reklama google fanpage facebook

SEO (Search Engine Optimization) pozycjonowanie stron internetowych / marketing internetowy

Kluczem, aby Twoja firma zaistniała w internecie jest stworzenie zoptymalizowanej strony internetowej. Strona www powinna:

 • ładować się szybko,
 • zawierać interesujące informacje, aby odwiedzający mógł znaleźć to czego szukał,
 • być prosta w obsłudze.

Gdy posiadasz już stronę internetową nadszedł czas na umieszczenie jej w wyszukiwarkach, główne dwie to Google i Bing. Jak wspomniałem wcześniej roboty muszą zrozumieć treść Twojej strony zanim w ogóle umieszczą ją w wyszukiwarce!

Mellem zoptymalizuje Twoją stronę internetową pod wybrane przez Ciebie frazy, czyli słowa kluczowe, za pomocą których użytkownicy w łatwy i szybki sposób będą mogli znaleźć Twoją witrynę w internecie. Umowę na pozycjonowanie stron internetowych podpisujemy na rok lub dwa lata i ustalamy kwotę płatną miesięcznie lub od osiągniętych efektów w dłuższym terminie. Koszt zależy od zaproponowanych fraz, jakości posiadanej strony internetowej i konkurencji w sieci.

 

Pozycjonowanie stron internetowych – świeżość zawartych treści

Ważne jest również, aby prezentować odwiedzającym i Google nowe informacje regularnie. Mam na myśli nowe artykuły, jeżeli prowadzisz blog, lub nowości w firmie dla stron firmowych. Dzięki temu dotrzesz do większej ilości użytkowników internetu i zachęcisz ich do wizyt na swojej stronie internetowej. Roboty także częściej będą odwiedzały Twoją stronę w poszukiwaniu zmian treści. Jakość zamieszczanych informacji ma duży wpływ na pozycjonowanie Twojej strony w internecie. Napiszemy dla Ciebie profesjonalny i kreatywny artykuł/wpis na bloga (zazwyczaj 4300-6000 znaków) na podstawie danych dostarczonych przez Ciebie do nas, lub zgromadzimy je sami. Koszt wysokiej jakości artykułu to 250zł netto. Wpisz np. w wyszukiwarkę google: 'co to jest digitizer', a zobaczysz na pierwszym miejscu definicję z artykułu napisanego przeze mnie. Jest to jeden z moich pierwszych artykułów i zmienił się znacznie od momentu powstania, ponieważ obecnie stroną zarządza jej właściciel. Nie obiecuję, że Twój artykuł lub wpis na blog znajdzie się od razu na szczycie listy wyszukiwania, bo dużo zależy też od reszty strony internetowej, ale gwarantuję, że będziesz usatysfakcjonowany i razem osiągniemy zaplanowany efekt.

 

Kampania reklamowa w Google – PPC (Pay per Click)

Gdy nie interesuje Cię stopniowy awans w wynikach organicznych wyszukiwarki Google, to możemy dla Ciebie przygotować sprecyzowaną kampanię. Polega to na tym, że co miesiąc przeznaczasz określony budżet na reklamę i Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania ściśle określonym użytkownikom. Przygotujemy dla Ciebie kampanię z nielimitowaną ilością fraz. Koszt jej prowadzenia to od 200zł brutto/miesiąc. Pracujemy dla Ciebie z uwzględnieniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

 

Marketing w sieciach społecznościowych – reklama na Facebook i Instagram

Czy myślałeś już o stworzeniu Fan Page’a na Facebooku? Zalecamy zaistnienie w tej sieci społecznościowej, ponieważ umożliwia ona na dotarcie do wielu nowych ludzi z okolicy, a także na utrzymanie kontaktu z obecnymi klientami. Jeśli zechcesz stworzymy i skonfigurujemy dla Ciebie Fan Page, a także możemy się nim dla Ciebie opiekować.

MELLEM – pozycjonowanie stron internetowych – portfolio

Efekty z przestrzeni kilku ostatnich lat.

 1. eringking.pl – pozycjonowałem tą stronę w 2016 roku zanim jeszcze firma była nastawiona na promocję internetową. Dziś strona jest zmieniona, ale efekty pozycjonowania są widoczne mocno, np. dla haseł: 'naprawa telefonów Siedlce'
 2. autosiedlce.pl – jest to strona firmy, której właściciel z technologią nie ma wiele do czynienia. Na pewno jednak korzysta z efektów pozycjonowania każdego dnia. Hasła, na które wypozycjonowana jest strona, to: 'akumulatory siedlce', 'tani mechanik siedlce', 'dobry warsztat samochodowy siedlce' i wszystko co z tymi słowami jest powiązane. Pozycja firmy w internecie jest MEGA silna, ale jest to przykład strony internetowej, której właściciel nie potrafi w pełni wykorzystać jej potencjału.
 3. mellem.pl – swoją stronę stworzyłem i zacząłem pozycjonować w ostatnim miesiącu 2016 roku. Skoro mnie znalazłeś efekty pracy są widoczne. Główne frazy związane są z serwisem komputerów, typu: 'naprawa komputerów siedlce', 'naprawa laptopów siedlce', 'serwis laptopów siedlce', itp.
 4. albanczyk.pl – strona została zainspirowana przez mojego przyjaciela z Albanii, który organizuje wycieczki po Albanii. Obecnie znajduje się na niej bardzo dużo informacji o Albanii w języku polskim. Zapraszam do lektury jeśli nie wiesz dokąd udać się na najbliższy urlop. Strona jest pozycjonowana na całą Polskę od września 2017 roku na np. hasła: 'wycieczki fakultatywne Albania', 'wycieczki do Albanii', itp.
Dodatkowe strony. Początki.
 1. dragonpc.eu – mała stronka i treści stworzone przeze mnie dla małego sprzedawcy/serwisanta ze Złotowa we wrześniu 2018 roku. Efekty pozycjonowania już są widoczne, chociaż moim głównym zadaniem było stworzenie funkcjonującej strony, którą będzie mógł dostosowywać do swoich potrzeb.
 2. agnieszkagofron.pl – projekt rozpoczął się w sierpniu 2018 roku i będzie trwał przez 2 lata. Strona nie była indeksowana przez Google i celem jest wypromowanie jej w Krakowie na takie frazy jak np: 'fotograf ślubny kraków', 'fotograf na wesele Kraków', itp. Wysoki cel, bo konkurencja ma prawie po 10 lat dorobku.

Jesteś zainteresowany jedną z naszych usług lub masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!