Hey!

Często do serwisu MELLEM zgłaszają się klienci z laptopami, które nie reagują na podłączenie zasilania i wciśnięcie przycisku 'POWER'. Przyczyn tego może być kilka, ale najtrudniejszą do naprawienia jest naprawa płyty głównej. Koszt zakupu nowej płyty głównej to nierzadko wydatek rzędu tysiąca złotych. Ceny napraw rozpoczynają się od 400zł. Jest to dużo bardziej opłacalna opcja niż wymiana na nową. Każda płyta główna jest do naprawienia o ile uszkodzenia nie są zbyt rozległe. Dodatkowo musisz wiedzieć, że niewiele serwisów umie i ma odpowiedni sprzęt do tego rodzaju napraw. Gdy uszkodzona zostanie płyta główna najczęściej usłyszysz słowa: „tego nie da się naprawić”. Przyjdź do nas z taką usterką, a z przyjemnością ją dla Ciebie naprawimy.

Naprawa płyty głównej w laptopie.

Płyta główna laptopa to zbiór bardzo dużej ilości mikroukładów na niewielkiej przestrzeni. W momencie uszkodzenia nawet jednego z nich cały laptop może przestać działać, a naprawienie takiej usterki wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia i drogich urządzeń. Czy naprawa płyty głównej w laptopie jest możliwa i opłacalna? W zdecydowanej większości usterek odpowiedź brzmi TAK.

Naprawa płyt głównych – najczęstsze przyczyny uszkodzeń płyty głównej w laptopie:

Istnieje wiele typów usterek. Opiszę dla Ciebie kilka z którymi mamy najczęściej do czynienia

1) zalanie cieczą;
Najczęściej wewnętrzne elementy laptopa uszkadzają się z powodu kontaktu z cieczą, która przedostaje się przez otwory w obudowie. Wszyscy pracując długimi godzinami przy laptopie potrzebujemy nawodnić nasz organizm i szare komórki. Pracując do późna pijemy kawę lub herbatę, a relaksując się sięgamy po wodę lub napoje z procentami. Chwila nieuwagi i szklanka lub butelka z napojem przechyla się i ciecz pluska na nasze urządzenie. Gdy mamy szczęście, to przestaje działać wyłącznie klawiatura którą należy wymienić, jednak zazwyczaj ciecz dostaje się także na powierzchnię płyty głównej. Najlepiej od razu odłączyć laptopa od prądu i wyjąć baterię – jeśli to możliwe. W ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się usterki i czasem samo czyszczenie płyty głównej z osadów może pomóc. Nawet po osuszeniu laptopa, np. suszarką, jak robią to niektórzy, należy oddać zalanego laptopa do profesjonalnego serwisu. Każda ciecz, nawet gdy odparuje, pozostawia po sobie osady. Każdy osad przewodzi prąd i dlatego należy go dokładnie usunąć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się niewidocznych uszkodzeń. Wyczyszczenie osadów nie zawsze zagwarantuje poprawne działanie laptopa, ponieważ niewidoczne uszkodzenia mogą zacząć objawiać się po kilku tygodniach i wtedy konieczna już jest naprawa płyty głównej.

Zalałeś laptopa wodą, sokiem, herbatą, colą? Zapraszamy. Pomożemy! Przeczytaj co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.

2) uszkodzenia mechaniczne;
Wiele razy zdarza się, że użytkownik z różnych powodów decyduje się na otwarcie laptopa. Brak doświadczenia sprawia, że doprowadza on do zwarcia i mechanicznego uszkodzenia elementów delikatnej elektroniki. Naprawa płyty głównej w tym przypadku jest również możliwa, a koszt zależy od miejsca wystąpienia uszkodzenia. Zazwyczaj udaje się naprawić usterkę w okolicach kwoty 350zł (co przy cenie nowego dobrej jakości laptopa zaczynającej się od około 2000zł, jest naprawą bardzo opłacalną). Na każdą naprawę udzielana jest gwarancja.

3) inne usterki spowodowane brakiem dbałości o swoje urządzenie;
Jak już pisałem tutaj, należy dbać o prawidłowe chłodzenie wnętrza laptopa i regularnie wymieniać pastę termoprzewodzącą. Jeśli tego nie robimy, to laptop przegrzewa się i komponenty mogą przepalić się od wysokiej temperatury. Ich wymiana jest możliwa, ale w tej sytuacji koszt naprawy zazwyczaj rozpoczyna się od kwoty 500zł. Niezależnie od tego w jaki sposób doszło do uszkodzenia Twojego urządzenia, dostarcz je do nas, a doradzimy co można z nim zrobić i czy naprawa będzie dla Ciebie opłacalna. Naprawa płyty głównej laptopa nie jest wykonywana przez każdy serwis, dlatego właśnie powinieneś przyjść do nas.

Zapraszamy do kontaktu

Naprawy płyt głównych Siedlce – cena

Diagnoza w przypadku rezygnacji z naprawy to koszt 50zł. Zawsze doradzamy najlepsze możliwe rozwiązanie kierując się wspólnym interesem – naszym i klienta.

Kategorie: Info

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *