Jak przyśpieszyć komputer?
W przypadku używania komputera do przeglądania internetu i na przykład tworzenia dokumentów w edytorze tekstu, największą różnicę zrobi zmiana dysku HDD na SSD. Różnica w szybkości będzie bardzo zauważalna przy uruchamianiu komputera, korzystaniu z prostych programów, itp.
Procesor jest równie ważny, bo wszystkie polecenia i obliczenia są przetwarzane w nim, dlatego ulepszając procesor jeszcze bardziej przyśpieszysz komputer. Jest to bardziej widoczne dopiero przy graniu i używaniu bardziej zaawansowanych programów. Najprościej: wykonując kilka operacji jednocześnie (wiele obliczeń) lepiej mieć szybszy procesor. Co to oznacza? Słuchając muzyki z YouTube, przeglądając strony internetowe i sprawdzając email przyda Ci się szybki procesor. W większości komputerów oferowanych dziś na rynku procesory są wystarczająco szybkie do tego typu obliczeń.
Naprawdę szybkiego procesora będziesz potrzebować do grania w gry, edytowania video i do Photoshopa, czyli gdzie wykonywane będą zadania zaawansowane graficznie. No i dodatkowo w tym przypadku bardzo duże znaczenie będzie miała karta graficzna zamontowana w komputerze lub laptopie. Dużo większe znaczenie od tego czy posiadasz procesor dual-core, quad-core, itd.
Czy dołożenie RAMu pomoże?
2GB wystarczy do podstawowej, nieskomplikowanej pracy. Szczególnie kiedy masz dysk SSD i zainstalowany system 32-bitowy. Zalecam jednak zainstalowanie systemu 64-bitowego i minimum 4GB RAMu, jeżeli chcesz odpalać kilka programów z fajerwerkami jednocześnie.
Podsumowanie: jak przyśpieszyć komputer?
64-bitowy system, minimum 4GB pamięci RAM, współczesny procesor, a przede wszystkim zamontowany dysk SSD. Przy kilku letnim komputerze nawet wyczyszczenie jego wnętrza z kurzu i wymiana pasty termoprzewodzącej w celu polepszenia jego chłodzenia wystarczy, aby w WIDOCZNY sposób przyśpieszyć komputer.
0 komentarzy